Najlepszy sposób na trądzik – cóż to jest?

Najlepszy sposób na trądzik – cóż to jest?

Nie ukrywajmy, trądzik jest niezwykle dokuczliwą chorobą. Przeszkadza w życiu codziennym, pogarsza samopoczucie i wielu osobom sprawia wiele problemów. Jeśli chcesz poznać najlepszy sposób na trądzik, to koniecznie czytaj dalej!

Jaki jest najlepszy sposób na trądzik?

Powiem prosto z mostu – nie ma czegoś takiego, jak najlepszy sposób na trądzik. To, co zadziała u kogoś, niekoniecznie musi zadziałać też u Ciebie. Nawet najsilniejszy na rynku lek na trądzik (izotretynoina) nie zadziała na każdego. W związku z tym pisząc „najlepszy sposób na trądzik” mam na myśli coś indywidualnego, dopasowanego pod Ciebie i co daje Ci najlepsze efekty.

Jeśli jesteś po lekturze mojego e-booka „SOS Trądzik”, to znasz już przyczyny pojawiania się trądziku i jak je eliminować. Pamiętasz pewnie jak wspominałem, że u każdego te przyczyny mogą być różne. W zależności od tego, która przyczyna dotyczy Ciebie – warto w nią uderzyć.

Skupmy się teraz na tym, co ważnego możesz wynieść i poprawić po przeczytaniu tego artykułu.

„Rzuć lekarstwa, po co Ci one?”

Miesiąc temu napisał do mnie Tomek, który nie do końca zrozumiał ideę „SOS Trądzik”. Nie czytał jeszcze e-booka, jedynie blog. Spytał mnie, czy dobrze rozumie, że domowe sposoby na trądzik to najlepszy sposób na to jak pozbyć się trądziku. I dodatkowo, czy w takim razie ma rzucić lekarstwa, które przyjmuje i zamiast tego zacząć stosować naturalne metody na pryszcze.

Jak się pewnie domyślasz, zakazałem mu przerywania kuracji, jakakolwiek by nie była. To dermatolog ją przypisał, więc widział go na żywo i dobrał do niego odpowiednie lekarstwa. Ponadto mitem jest, że tylko naturalne sposoby na trądzik pomogą się go pozbyć! Izotretynoina wciąż jest najsilniejszym dostępnym na rynku lekiem na trądzik, który gwarantuje (w zależności od źródła) 70-90% skuteczności. Nie wmawiam Ci i nie mam nigdy zamiaru tego robić, żeby rzucić kurację od dermatologa i skupić się na naturalnych metodach walki z pryszczami.

Domowe i naturalne sposoby to jedynie uzupełnienie! Oczywiście, jeśli masz trądzik, który nie jest mocno nasilony, to istnieje spora szansa na wyleczenie bez leków. Musisz jedynie znaleźć co jest przyczyną trądziku u Ciebie i się jej pozbyć. Nie oznacza to jednak, że musisz przerywać kurację od dermatologa. Raz jeszcze podkreślam – nie tędy droga.

Cierpliwość się opłaca

Dokładnie tak. Trądziku nie da się wyleczyć z dnia na dzień (niestety). Wiele osób okres „walki” liczy w latach! Na efekty trzeba poczekać, a do tego przyda się duuuużo cierpliwości. Sporo ludzi rezygnuje z kuracji przypisanej od dermatologa, a niepotrzebnie! Nic nie znaczy to, że ktoś na forum miał efekty już po dwóch tygodniach, a Ty nie masz po miesiącu. Nie jesteśmy wszyscy tacy sami, lekarstwa też różnie na nas działają.

Czy można jakoś przyspieszyć kurację lekarstwami? Najlepszy sposób na trądzik!

Dla wielu to najciekawsza część artykułu :) Tak, da się przyspieszyć kurację lekarstwami! Co najlepsze, w bardzo prosty sposób. I to jest właśnie moim zdaniem najlepszy sposób na trądzik: kombinacja lekarstw + naturalnych metod. Lekarstwa mają masę wad i jedną z nich jest to, że niesamowicie wysuszają skórę. Można to bardzo łatwo „naprawić” domowymi sposobami!

Zapewne wiesz, że gdy dermatolog przypisze Ci lekarstwa na trądzik, to musisz unikać dokładania do tego innych lekarstw (co gorsza na własną rękę). Na szczęście z pomocą przychodzi natura! Stosując na skórę np. aloes sprawiasz, że:

  • skóra jest nawilżona i unikasz przesuszenia, które może skutkować kolejnymi wysypami trądziku
  • skóra jest odżywiona i szybciej się regeneruje, przez co o wiele szybciej zobaczysz efekty leczenia

Tak, to takie proste! Często jednak zapominamy o podstawach, bo wiele rzeczy niepotrzebnie jako ludzie komplikujemy. Jeśli męczysz się z przesuszoną od leków skórą, to koniecznie spróbuj któregoś z naturalnych sposobów na trądzik. A jeśli nie wiesz jak pozbyć się trądziku i jak wspomagać leczenie naturalnymi sposobami, to koniecznie zapoznaj się z moim e-bookiem :)

 

Autor: | 2018-02-24T14:33:47+00:00 10 lutego, 2018|Naturalne sposoby na trądzik, Poradniki|2 komentarzy

O autorze:

Michał Jabłoński
Wesoły 21-latek, którego celem jest pomóc jak największej ilości osób chorych na trądzik. Autor strony i e-booka o nazwie "SOS Trądzik", fan rozwoju osobistego i relacji międzyludzkich. W wolnym czasie czyta książki, gra w tenisa lub śpi :)

2 komentarzy

  1. Robert 25.03.2018 w 15:27 - Odpowiedz

    Moim zdaniem najlepszy sposób na trądzik to właśnie pójście do dermatologa i do tego stosowanie naturalnych sposobów, tak jak opisujesz to w artykule. Mi pomogło, a teraz szukałem wiedzy na ten temat by pomóc siostrze i trafiłem na tego bloga. Pozdrawiam!

  2. Ola 02.03.2018 w 19:41 - Odpowiedz

    Potwierdzam, że nie warto dokładać leków na własną rękę. Rok temu miałam przypisany Isotrex i do tego sobie sama dobrałam kosmetyki z jakimś kwasem + benzacne 10%. Powiem tak – nikomu nie życzę takiej buzi jak ja wtedy miałam ;)

Zostaw komentarz