A gdyby tak w końcu pozbyć się trądziku?

A gdyby tak w końcu pozbyć się trądziku?

Wpis ten napisany został przez firmę zajmującą się optymalizacją stron internetowych. Jeśli szukasz naprawdę wartościowej wiedzy, zajrzyj na bloga! :) ~ Michał

Zastanawiasz się jak pozbyć się trądziku?

Zwracaj uwagę, jeśli masz tendencję do trądziku. Trądzik jest częstym problemem dla ludzi w każdym wieku, ale można go kontrolować i mieć czystą cerę!

Pierwszym krokiem jest zapisywanie wszystkich zjadanych pokarmów. Na przykład żywność śmieciowa może być głównym inicjatorem pryszczy. Spróbuj wprowadzić więcej owoców i warzyw do diety. Wybieraj również chudsze kawałki mięsa i ograniczaj ilość spożywanego cukru. Zdrowa dieta zapewni organizmowi to, czego potrzebuje do walki z trądzikiem.

Musisz zdawać sobie sprawę z ciągłych potrzeb swojego ciała w zakresie nawadniania. Nie tyczy się to napojów gazowanych i innych napojów o wysokiej zawartości cukru, takich jak soki i nektary. Chociaż te napoje zdają się ugasić pragnienie, to w rzeczywistości „okradają” Cię z nawodnienia, ponieważ mają zbyt dużo cukru i (często) kofeiny. Powinieneś zawsze wybierać wodę, aby zaspokoić pragnienie. Jeśli potrzebujesz większej różnorodności napojów, zastanów się nad zakupem urządzenia do wyciskania soków. Sok, który jest świeży i domowej roboty ma dużo mniej cukru niż sok kupowany w sklepie. Ponadto świeży sok ma znacznie większą wartość odżywczą (co jest raczej oczywiste).

Nie używaj ostrych i wysuszających mydeł do czyszczenia twarzy. Zawarte w nich surowe chemikalia mogą pogorszyć kondycję skóry poprzez jej wysuszenie. Spróbuj użyć naturalnych produktów.

Co daje czosnek na trądzik?

Używaj czosnku, aby szybko, łatwo i naturalnie usunąć trądzik. Po prostu nałóż zmiażdżony czosnek na poszczególne obszary problematyczne skóry, pamiętając o tym, aby unikać oczu. Mimo że czosnek może trochę drażnić, zniszczy on bakterie wywołujące trądzik. Po kilku minutach czosnek można spłukać zimną wodą.

Naturalne sposoby na pryszcze

Naturalne sposoby na trądzik to skarb. Jeśli chodzi o to jak pozbyć się zaskórników, wypróbujcie zieloną maskę glinianą. Jeśli w Twojej skórze znajduje się nadmiar sebum, to glinka go wyciągnie. Nie pozwól masce wyschnąć, nawilżaj ją. Po około 10 minutach opłucz skórę i poczekaj do wyschnięcia. Na koniec możesz posmarować ją maścią. Glinkę użytą na skórę wyrzuć, bo nie przyda się już drugi raz.

Wpływ stresu na trądzik

Stres może powodować problemy ze skórą. Stres promuje hormony, które mogą powodować trądzik. Staraj się więc utrzymywać poziom stresu na niskim poziomie, aby zachować czystość i blask skóry.

Jeśli chcesz poprawić swoją cerę, musisz ją zaplanować z wyprzedzeniem i mieć dużo siły woli. Regularnie korzystaj z tych wskazówek, aby poprawić swoją skórę. Po prostu codziennie myj skórę i nałóż od czasu do czasu maskę, aby uzyskać piękną, jasną cerę.

 

Autor: | 2017-12-17T14:33:37+00:00 10 grudnia, 2017|Wpisy|0 komentarzy

O autorze:

Michał Jabłoński
Wesoły 21-latek, którego celem jest pomóc jak największej ilości osób chorych na trądzik. Autor strony i e-booka o nazwie "SOS Trądzik", fan rozwoju osobistego i relacji międzyludzkich. W wolnym czasie czyta książki, gra w tenisa lub śpi :)